Hastalıkta ve Sağlıkta Yanınızdayız.

7 Gün 24 Saat : Acil Servis | Çocuk Sağlığı | Kadın Doğum
  Bilgi ve Randevu : 0216 309 5 444

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Deneyimli uzman hekim kadromuzla çocuk hastalıklarının tedavi edilmesinin yanı sıra sağlam çocuk takibi de yapılmaktadır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ünitemizde uzman doktorlar ve tecrübeli hemşirelerden oluşan profesyonel ekibimiz doğumdan ergenliğe kadar olan süreci kapsayan çocukluk döneminde, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini, olası hastalıklardan korumak için alınması gereken tedbirleri (aşılar gibi), hastalık- ların teşhisi ve tedavileri ile ilgilenmektedir.

Çocuk hastalıkları bölümünde 0-16 yaş arasındaki çocuklar tedavi edilmektedir. Yoğun bakım ihtiyacı olan yenidoğanlar için tam donanımlı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz 7/24 hizmet vermektedir.

Takip ve tedavi edilen hastalıklar arasında besin alerjileri, büyüme gelişme geriliği, sinüzit, çölyak hastalığı, astım, kabakulak, inmemiş testis, karın ağrısı, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonu, doğuştan kalça çıkığı, çocuklarda bağırsak parazitleri, rotavirüs ishali, kusma ve ishal, krup, yenidoğan sarılığı, beta anjini ve kızıl, büyümüş lenf bezleri, su çiçeği, çocuklarda omurga eğriliği (skolyoz), çocuklarda bitlenme, çocuklarda öksürük, demir eksikliği anemisi, Hepatit A, Hepatit B, altıncı hastalık, büyüme ağrısı, zatürre, çocuklarda ateş ve ateşli havale, kızıl, boğaz ağrısı, beşinci hastalık, soğuk algınlığı, kızamıkçık, çocuklarda burun kanaması, bebeklerde gaz sancısı, katılma nöbeti, bebeklerde reflü, kızamık, idrar kaçırma, çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklar bulunmaktadır.

Hastanemizde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü, 0-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere organize olmuştur.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümlerinde en önemli hedeflerimizden biri anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemini unutturmamaktır.

Hastanelerimizde bebeklerin fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimi değerlendirilerek, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri göz önüne alınarak aşıları yapılmaktadır.

Birimimizde ebeveynlerin çocukluk çağı kronik hastalıkları hakkında bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.