Hastalıkta ve Sağlıkta Yanınızdayız.

7 Gün 24 Saat : Acil Servis | Çocuk Sağlığı | Kadın Doğum
  Bilgi ve Randevu : 0216 309 5 444

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Gelişen yeni teknoloji ve bilim ışığında İç Hastalıkları Bölümü de alt dallara ayrılmaya başlamıştır.

Genel dahiliye bölümü erişkin yaştaki hasta grubunun ilk başvuracağı bölümdür. Ateşli hastalıklar, solunum yolu, sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer hastalıkları, şeker hastalıkları, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, troid hastalıkları genel dahiliye birimine başvurarak ilk teşhis ve tedavi programına alınırlar.

Hastalık teşhisinde radyoloji, biyokimya uzmanlarımızla ve cerrahi girişim gerektiren durumlarda Genel Cerrahi ve diğer branşlarla koordineli olarak çalışılmaktadır.

Halk arasında iç hastalıkları olarak isimlendirilen dahiliye, geniş kapsamlı bir bilim dalı olması nedeni ile sağlık sorunu yaşayanlar için bir kılavuz görevi üstlenmektedir.

Tetkikler çoğunlukla bu klinik tarafından başlatılarak teşhis konulur, hastalığın durumuna bağlı olarak yine ya bu birim tarafından tedavi edilir ya da hasta bir üst branşa sevk edilir.

* Check-up
* Grip
* Bronşit
* Zatürre
* Hipertansiyon
* Koroner Kalp Hastalığı
* Kalp Yetersizliği
* Ritim Bozuklukları
* Guatr
* Diyabet (Şeker Hastalığı)
* Böbrek Hastalıkları
* Gastrit
* Ülser
* Sinirsel Kolit (Spastik Kolit)
* Kabızlık
* Astım Bronşiale
* KOAH
* Kansızlık
* Kan Hastalıkları
* Tiroid Hastalıkları
* Karaciğer ve Safta Kesesi Hastalıkları
* Ateşli Eklem Romatizması ve diğer romatizmal hastalıklar

İç Hastalıklarının (Dahiliye) tetkik, teşhis ve tedavisi dahiliye servisince yapılmakta olup gerekli görüldüğü takdirde hastalıklarla ilgili daha spesifik birimlerimize (KBB, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Fizik Tedavi, Kardiyoloji vb. gibi) yönlendirme yapılmaktadır.