Hastalıkta ve Sağlıkta Yanınızdayız.

7 Gün 24 Saat : Acil Servis | Çocuk Sağlığı | Kadın Doğum
  Bilgi ve Randevu : 0216 309 5 444

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi yöntemlerinin kullanılmasıyla; ağrının ve spazmın azaltılması, hareket yeteneğinin arttırılması, kasların eski kuvvetine kavuşması, dolaşımın arttırılması, enflamasyonun giderilmesi, fonksiyonelliğin ve koordinasyonun tekrar kazandırılması, dayanıklılık ve gücün arttırılması amaçlanır.

Hastanemizde; boyun ve bel fıtıkları, omuz, sırt ve diz ağrıları, eklem artrozu (kireçlenme) osteoporoz (kemik erimesi) romatizmal hastalıklar, kırık, menisküs ve bağ yaralanmaları, postür bozuklukları gibi ortopedik hastalıklar, hemipleji, MS, parkinson gibi nörolojik has- talıklar, serebral palsi, brakiyal pleksus, spina bifida gibi pediatrik hastalıklar fizik tedavi ekibimiz tarafından tedavi edilmektedir. Hastalık, kaza, travma ve başka nedenlerle oluşan bozuklukları düzeltmek, kas-iskelet fonksiyonelliğini sağlamak ve uygun durumu devam ettirmek amacıyla deneyimli uzman hekim ve fizyoterapistten oluşan, tıbbi yöntemlerin uygulandığı bir birimdir.

Fizik tedavi hekimi; hastalığın tanısını koyar ve kişiye özel tedavi programı oluşturur. Bu tedavi programı; infraruj, ultrason, parafin, coldpack-hotpack, TENS gibi fiziksel ajanlar, traksiyon tedavisi, manuel terapi ve uygun bir egzersiz programını kapsar ve alanında uzman olan fizyoterapist, hastaların bireysel ihtiyaçlarını, fonksiyonel kapasitelerini ve hedeflerini belirleyerek tedavi programını uygular.